میان ماه من تا ماه گردون

 

به دو موضوع زیر با دقت نگاه کنید تا به عین شاهد باشید چرا کشور کره جنوبی که 50 سال پیش از این بمراتب از ایران عقب افتاده تر بود و حکومت های دیکتاتوری مطلق که توسط آمریکا تعیین میشد،  قدرت را در دست داشتند، ولی امروزه دهها سال از ایران پیشرفته تر و مدرن ترند. درآمد سالانه آنها چند برابر ایران هست ( بدون داشتن یک قطره نفت) و آموزش و پرورش آنها در مقام دوم جهان هست .و به نیکی به این ضرب المثل باور بیاوریم که : میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان هست.

 

الف: سخنگوي وزارت امور خارجه كره جنوبي امروز(شنبه)‌اعلام كرد، وزير امور خارجه اين كشور به اتهام پارتي بازي در استخدام دخترش در اين وزارتخانه، پيشنهاد استعفاي خود را تسليم كرد.

 

ب: بیش از 31 سال هست که بسیاری از مردم مسخ شده در ایران حیران عکس خمینی در ماه هستند و در انتظار ظهور مهدی چاه نشین. 31 سال هست که چپ های شرمگین از گذشته خود، روز و شب در پی پیدا کردن "جناح خوب" در رژیم هستند تا با آنها متحد شوند. یکسال و اندی هست که همین مردم و همین چپ های شرمگین باضافه بخشی از نسل جوان که نسل گذشته را بدون یک نقد آبکی محکوم میکنند،  2 تن از جانیان رژیم را "رهبر" کرده اند و روز و شب در پی تبلیغ مزخرفات آنها هستند و یک دوجین سایت برای آنها عربده کشی میکنند. و تو تا بیایی یک کلمه از پیشینه آنها بگویی با چماق تکفیر رویرو میشوی که "الان شرایط" حکم میکند که برای شکاف در بالا چنین بزدل و نوکر صفت باشی و خموش و از این جانیان حمایت کنی تا "اتحاد مردم" ضربه نخورد (ترویج شیاد گری و چند رویی اسلامی) و تو را محکوم میکنند، که سیاه و سفید میبینی چرا که موسوی و کروبی امروزه پهلوان پنبه شده اند و به گذشته آنها نباید نگاه کرد.

 

آیا با مقایسه 2 مورد فوق کماکان میخواهیم به پیشرفت و دمکراسی و مدرنیته برسیم؟؟

 

بهمن- شهریور 89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین مطالب 

© Copyright 2007 Political Articles. All rights reserved

No material from the Power and Interest News Report may be republished in any form without written permission.